Big Bang

27. dubna 2010 v 20:49 | Sam |  Big Bang
Big Bang je korejská skupina složená z pěti nadaných mladých tanečníků a zpěváků (rapperů). Skupina se zaobírá hlavně hip-hopem, popem a částečně rapem. Samozřejmě svá vystoupení oživují tancem s dokonalými choreografiemi. Skupina je pod korejskou společností YG Entertainment, odkud můžete znát i Se7ena. To ale není všechno, mají podepsanou smlouvu i s japonskou společností Universal Music Japan.


Před hlavním debutem Big Bang měl každý ze členů určité zkušenosti a stupeň popularity v tomto odvětví. Leader G-Dragon a hlavní zpěvák Tae Yang už od svých třinácti let pod YG Entertainment vystupovali jako GDYB (YB proto, že pravé jméno Tae Yanga je Young Bae). T.O.P byl velmi známý underground hip-hop rapper, zatímco Seung Ri byl poprvé představen do televizního (hudebního, atd…) světa přes show Let's Cokeplay Battle Shinhwa.

Když se kluci dali dohromady, byli připraveni k debutu. Jejich oficiální debut však předcházel jedenácti dílný dokument, který vydala televizní net-síť M-net. Dokument ukazovat záběry z jejich tréninků a zkoušek a prostě pozadí skupiny. Prvních šest dílů ukazovalo divákům individuální pozadí členů a jejich motivaci k tomu, aby se stali zpěváky (šest dílů proto, že když začínali, tak měli 6 členů, ale Yang Hyun Suk pak nebyl vybrán, při nějaké deváté episodě, jako člen Big Bang). Dokument zobrazoval těžký proces příprav, kde představovali jejich taneční a pěvecké schopnosti. Tento dokument pomohl skupině získat uznání ještě před tím, než by něco vydali. K debutu a všemu ostatnímu patří i výběr jména. Bylo tu mnoho návrhů jako třeba "Apex", "Stump" nebo i "Diamond", později se dohodli na jménu "BIG BANG". Na oslavu všeho toho zařizování dal každému ze členů zakladatel a ředitel YG Entertainment, Jang Hyun Suk, vlastní přívěšek. Big Bang měli svůj debut na YG Family koncertě, který se konal 19.srpna 2006 v Gymnastics Arena v Seoul Olympic Park.

Před vydáním jejich prvního alba vydala skupina tři singly v rozmezí několika málo měsíců. První singl "The First Single Album" vydali 29.srpna 2006 s hitem "This Love", což je remake songu od amerického zpěváka Maroon 5 a v srpnu se ho prodalo 17 159 kopií, samozřejmě, později se prodejnost rapidně zvětšovala. Dalším singlem byl singl s názvem "V.I.P", který byl vydán 28.září 2006 a v tom měsíci se ho prodalo 32 503 kopií. Další měsíc, 22.listopadu 2006, vydali třetí singl s názvem "B I G B A N G 0 3".
Později v tomto roce byl vytvořen oficiální fanklub Big Bang. Nese název "V.I.P" jako odezva na jejich druhý singl.

Na konci prosince 2006 (přes Vánoce a Nový rok) Big Bang konali jejich první koncert "The Real". Koncert byl velkolepý a Big Bang se na něj tvrdě připravovali, skoro bez přestávky na spaní. Určitě to musela být velká show! Také vydali videoklip k jejich songu "My Girl", kde vlastně figuruje Tae Yang jako sólista.

Následující měsíc, tedy leden 2007, vydali první album "Since 2007", které bylo vlastně kompilací songů z jejich předchozích singlů a prodalo se 48 009 kopií.
Dne 8. února 2007 Big Bang vydali jejich první live album nazvané "1st Concert Live Album - The Real". Od května do června roku 2007 skupina konala jejich první národní turné v Koreji, s titulem "Want You". S turné byli v pěti městech a to: Incheon, Daegu, Changwon, Jeonju a Busan.
I když skupina byla poměrně mladá, členové se dali i na svou vlastní dráhu. Ve skupině působili samozřejmě dál, ale k tomu měli mimoskupinové aktivity. Například hlavní zpěvák Tae Yang vydal v září 2007 sólo singl. Následoval ho T.O.P (Tempo), který si zahrál v drama "I am Sam" a byl také součástí Red Roc's hudebního videoklipu pro "Hello", kde si oholil vlasy. Ostatní členové se také pustili do nahrávání různých songů. Dae Sung vydal 15. října 2007 digitální song "Now, Us". G-Dragon byl součástí "So in Love Part 2" a Tae Yang zase songu "I Should've Loved You Only a Little", oba tyto songy jsou od renovovaného korejského umělce Kim Jo Han.

Po sólové činnosti se zase dali dohromady, aby vydali jejich první mini-album v srpnu roku 2007. Mini-album bylo pojmenováno "Always". Všechny písně a písně na album napsal sám G-Dragon a určitě musel mít radost, když od fanoušků a kritiků vzešli jen samé pozitivní komentáře. Chvála padla hlavně na písničku "Lies", kterou G-Dragon nejdříve plánoval pro sebe, ale pak se rozhodl, že ji nazpívají se skupinou. Tato písnička jim přinesla velký vzestup, byli s ní na prvních místech a to po mnoho týdnů. Big Bang pak odjeli na Hawaii a natočili tam klip pro písničků "Always" z tohoto mini-alba, klip byl vydán v listopadu 2007. Toto mini-album celkově přineslo Big Bang mnoho slávy, dostali mnoho cen zahrnující například "Nejlepší chlapecká skupina" a "Píseň roku".
Po tomto úspěchu Big Bang prohlásili, že vydají v listopadu nové oficiální album, ale bylo vydáno další mini-album, tentokrát s názvem "Hot Issue". S tímto mini-albem tu byl další úspěch a to s písničku "Last Farewell", která se vyšplhala na první místa v různých internetových žebříčcích. Tento konec roku také přinesl další, druhý, koncert. Tento se nazýval "Big Bang is GREAT" a konal se 28.-30. prosince. Lístky k tomuto koncertu byli vyprodány do 10 minut. Bohužel jeden ze členů byl hospitalizován z vyčerpání a zranění, takže se pozastavily všelijaké propagační akce. Pro první týden nového roku, 2008, byly tedy aktivity pozastaveny a to způsobilo velkou poptávku po jejich doteď vydaných materiálech.

Rok 2008 byl symbolem pro to, aby se Big Bang dostali i jinam. Jelikož byli velmi úspěšní, vydali pro Japonsko album s názvem "For the World", kde byli samozřejmě písně z předchozích vydání. Všechny jejich songy byly znovu nahrané v angličtině. Album se vyšplhalo na čtrnácté místo v Oricon chart a nakonec i na desáté. 28. a 29. března konali Big Bang jejich vlastní koncert v JCB Hall v Tokyo Dome City. Pak skupina vydala další mini-album s názvem "With U" a to na konci května. Kromě titulní písně se na tomto mini-albu objevili i starší hity jako "Last Farewell" a "This Love", tentokrát ale v angličtině. Také sólová písnička od Tae Yanga se tu objevila a byla nazpívána do japonštiny.

Po návratu do Koreje se zase členové rozdělili pro své sólové aktivity. Zatímco nejmladší člen skupiny Seung Ri se zkoušel začátkem roku uplatnit v divadle v muzikálu "Sonagi" (založeném na populární, klasické novele) a také si zahrál v jeho prvním filmu "Why did you come home?", Tae Yang konečně vydal jeho sólové mini-album "Hot". Namísto toho, G-Dragon strávil hodně času skládáním písní a spoluprácí s jinými umělci, jako třeba spolupráce s Uhm Jung Hwa na jejím album "Disco". Ani Dae Sung nezůstal pozadu a vydal digitální singl "Gwisoon, Look at Me". I T.O.P pracoval na své sólové kariéře a spolupracoval s mnoha různými umělci. Vystupoval v mnoho úžasných singlech jako "I'm Sorry" od Gummy, "Disco" od Uhm Jung Hwa a "I Only See You" od Zia.

8. srpna 2008 vydali další mini-album s názvem "Stand Up". Jako u předchozích alb, G-Dragon skládal a psal slova písní, složil všechny songy kromě písně "A Good Man", kterou složil T.O.P. Toto mini-album jim přineslo snad největší úspěch ze všech. Song "Haru Haru (Day by Day)" se udržel nějakých 6 týdnů na prvním místě v žebříčcích, což je hodně velký úspěch.
6. října 2008 Big Bang vydali nové album "Number 1". Bylo to japonské album a 22. října se vyšplhalo na třetí místo v Japan Oricon Daily album chart.

Pár měsíců po vydání "Stand Up" a "Number 1" vydala skupina další album a to s názvem "Remember". Album obsahovalo songy z jejich minulých alb, ale byly zremixované nebo přezpívané. Toto album obsahuje samozřejmě i nové písně jako třeba "Sunset Glow", tato píseň byla předělána mnoha jinými umělci. Album obsahuje taky sólo písničku Seung Riho "Strong Baby". V roce 2008 samozřejmě taky konali turné jako třeba "Global Warning", a nebo "Stand Up". Aktivity k tomuto albu ještě stále pokračují a album je zase velmi úspěšné.
Big Bang vystupují taky v mnoha reklamách a fotí různé fotky pro časopisy a nebo promo fotky na oblečení a tak dále.

OCENĚNÍ:

2006

* Cyworld: Rookie of the Month

2007

* Cyworld: Song of the Month: Lies (Srpen)
* Cyworld: Song of the Month: Lies (Září)
* Cyworld: Song of the Month: Last Farewell (Prosinec)
* 2007 M.NET/KM Music Festival: Song of the Year
* 2007 M.NET/KM Music Festival: Best Male Group
* 2007 M.NET/KM Music Festival: Music Arrangement
* 2007 22nd Annual Golden Disk Awards: Bonsang (Dirty Cash)
* SBS Inkigayo Awards: Gold Award
* Asian Music Extreme Awards: Best Asian Newcomer/Breakthrough for French People
* Asian Music Extreme Awards: Always - Best Asian Hip-Hop Album

2008

* Cyworld: Song of the Month: Haru Haru (Září)
* Cyworld: Song of the Month: Sunset Glow (Listopad)
* 5th Annual Korean People's Music Choice Award. Netizen Award : Dance & Electronic Section Prize
* 17th Seoul Music Awards: Digital Music Award
* 17th Seoul Music Awards: Top Artist Award
* 17th Seoul Music Awards: Artist Of The Year
* 2008 M.NET/KM Music Festival: Artist of the Year
* 2008 M.NET/KM Music Festival: Best Male Group of the Year
* 2008 M.NET/KM Music Festival: Digital Music Award
* 2008 M.NET/KM Music Festival: Musical Portal M.NET Award

Členovia skupiny:

Přezdívka: G-Dragon
Skutečné jméno: Kwon Jiyong (권지용)
Datum narození: 18.srpen, 1988 (20 let)
Debut: 2001 G-Dragon
Vzdělání: Seoul Korean Traditional Arts Middle & High School
Funkce: Leader / Rapper / Skladatel
Výška: 177 cm
Váha: 58 kg
Krevní skupina: A
Dovednosti: Rap, tanec, Beatbox, skládání písní, zpěv a jazyky (čínština, angličtina)
Debut: DaeHanMinGook Hip Hop Flex (2001)
Koníčky: Kreslení obrázků a poslech hudby
Záliby: Móda, herectví, vaření, křupavé koblihy, auta, psi, knihy (poezie, manga a časopisy), sledování kreslených seriálů a taky má rád sám sebe ( nedivím se mu )
Náboženství: Křesťanské
Členové rodiny: rodiče a starší sestra [Dami]
Charakter: Když je ticho, tak je velmi tichý. Dokáže zlepšit náladu :) Vede skupinu. Jeho smysly jsou rychlé, má vysokou sebeúctu a je rád, když je něčím výjimečný.
Kwon Ji Yong je vůdcem skupiny BIG BANG. Je považován za vysoce úspěšného zpěváka - skladatele v hudebním odvětví a nejen považován. Jeho umělecké jméno je složeno z jeho pravého křestního jména; G pramení z "지" (Ji) a Dragon z "용" (Yong), což v korejštině znamená drak. Od debutu BIG BANG vyhrál cenu "Songwriter Award (Cenu skladatele)" v roce 2007 na Mnet KM Music Festival. Díky tomu, že G-Dragon skládá pro skupinu písně, se BIG BANG stali, dá se říct, speciální skupinou. Jsou jednou z mála skupin, kde písně pro ně skládá jeden ze členů nebo skupina sama. Všichni, kdo znáte BIG BANG, určitě víte, jak jemný a výjimečný má hlas, jak roztomile se směje, jak je vždy veselý a jak skvěle vypadá.
G-Dragon začal takto působit už od svého dětství. Narozen pro zpěv, tanec a vystupování. Debutoval v populární dětské show "Bbo Bbo Bbo" a když mu bylo sedm, stal se členem little Roora. G-Dragon byl trénován YG Entertainment od svých dvanácti let ještě s Tae Yang (dalším členem BIG BANG). Během jejich trénovaní byli známí jako GDYB a začali spolupracovat s dalšími umělci z YG Family jako hip-hop skupina Jinusean.
Skupina BIG BANG se velmi moderně obléká a je považována za jednu z nejmoderněji oblečených skupin. G-Dragon má prý velmi dobrý smysl pro módu, projevuje velkou náklonnost k trendům, barvičkám a určitě si nenechává kecat do toho, co si má obléct. Prý i v normálním životě velmi září všelijakými barvami a módními trendy.
Kromě aktivit ve skupině, má jako každý člen, své osobní - sólové - aktivity. 30.června 2008 vydal svůj debutový digitální singl. Ovšem úplná novinka je, že má v dubnu roku 2009 vydat sólové mini-album.

Zajímavosti
* Má tetování na jeho vnitřních stranách paže: na pravé má "vita dolce", což v italštině znamená "sladký život"; a na levé paži má "moderato", což je hudební termín, který udává tempo a znamená "středně''
* Má rád, když ho lidé nazývají "Kwon Leader"
* Jeho starší sestra Dami vlastní online obchod s oblečením. Jmenuje se "Style Love" nebo "Style Luv". Kouknout se na stránku můžete zde.
* Písnička "Lies" měla být nejprve pro G-Dragona jako jeho sólo, ale pak se domluvili, že to budou BIG BANG zpívat jako skupina.
* G-Dragonův přítel už od dětství je KangIn ze skupiny Super Junior.
* Má kolekci klobouků a bot. A to za důvodem toho, že prý jsou to jediný věci na sebe, které když ztratíte, můžete koupit zpět.

Přezdívka: T.O.P
Bývalá přezdívka: Tempo
Skutečné jméno: Choi Seunghyun (최승현)
Datum narození: 4.listopad, 1987 (21 let)
Vzdělání: Seoul Art College (Majoring in Musical), Dangook University in Theater & Film (začal v roce 2008)
Funkce: Beat Boxer / Skladatel / Rapper / Zpěvák (chvílemi)
Výška: 181 cm
Váha: 65 kg
Krevní skupina: B
Dovednosti: Rap, Beatbox, skládání písní
Debut: BIG BANG
Záliby: Čtení, plavání, divadelní představení, muzikály a módní návrhářství
Členové rodiny: rodiče a starší sestra [Choi Hye Yoon]
Charakter: Mluví dobře a je velmi tvrdohlavý. Má rád, když je vůdcem věci a mluví jeho mysl. Je velmi plachý, ale on si myslí, že je to roztomilé. :)
Interpreti, které obdivuje: Usher, Omarion, Jay-Z, B2K
Choi Seung Hyun je popisován jako "Big Brother" BIG BANG. Předtím než se přidal k BIG BANG byl znám jako Tempo. YG zaměstnanci mu říkají Keun Seung Hyun, což znamená "Velký Seung Hyun". Samozřejmě členové mu říkají jak T.O.P tak Seung Hyun. T.O.P dobře mluví a je extrémně tvrdohlavý. Má rád, když je vůdcem věcí a vždy řiká, co si myslí. Je ale plachý a myslí si, že je roztomilý (to má pravdu ^_^).
Předtím než se stal členem BIG BANG, tedy za dob Tempa, byl nejznámější hvězda mezi underground hip-hop rappery. Vystupoval v mnoha underground klubech a také v roce 2003 vyhrál "Rap Battle" KBS Radia. Tempo je druhý rapper v BIG BANG a je velmi talentovaný a to nejen v rapu, ale i v Beatboxu.
V roce 2007 byl pozván do KBC Music Award a měl vystoupit s Hot Issue songy, ale nemohl přijít, protože zkolaboval.
T.O.P nezůstal jen u hudby, ale byl zatáhnut i do herectví. Úspěšně zahrál roli nejlepšího školního rváče v korejském drama "I Am Sam". Jeho role jako Chae Mu Shin (Musin) a jeho herecký talent ohromil fanoušky i mnoho dalších diváků.
Také vystupoval v MV Red Roc pro písničku "Hello", kde si oholil hlavu. Ale také vystupoval v MV Gummy (YG Family), které neslo název "I'm sorry" s Sandara Park.
Jeho první debut, v drama "I Am Sam" byl velmi úspěšný. A jelikož má T.O.P na hraní talent, bylo oznámeno, že v roce 2009 bude hrát v drama "IRIS" po boku Lee Byung Hun.
Bylo také oznámeno, že v druhé polovině roku 2009 vydá T.O.P také, stejně jako G-Dragon a Tae Yang, sólové album!

Zajímavosti
* Je nejstarším členem BIG BANG.
* Spí hodně oblečený.
* Poprvé vystoupil v TV sám (Happy Share Company).
* Hrál hlavní roli v drama "I Am Sam".
* Má růžovou ložnici ( co? :D :D )
* Vytupoval v klubu v Gangnam 2003~2005
* Jméno T.O.P mu vybral Se7en!
* V Love Letter s Gummy, měli oba stejnou přezdívku: Siberian Husky.
* Gummy a T.O.P byli nazváni jako "Cvičící sovy", kvůli jejich cvičení pozdě v noci.

Přezdívka: Tae Yang; SoL
Bývalá přezdívka: YB Taekwon
Skutečné jméno: Dong Youngbae (동영배)
Datum narození: 18.květen, 1988 (20 let)
Debut: YG Family 2nd Album 2002
Funkce: Choreografie / Zpěvák
Výška: 174 cm
Váha: 56 kg
Krevní skupina: AB
Vzdělání: Daejin University in Theater & Film (počínaje rokem 2008)
Dovednosti: Rap, tanec, Beatbox, zpěv, jazyky (angličtina, japonština)
Debut: druhé album s YG Family v roce 2002
Záliby: basketbal, hudba, sledování televize, církev, léto, oblečení, hry, Manhwa (komiks)
Náboženství: Křesťanské
Členové rodiny: rodiče a starší bratr (Dong Hyeon-Bae 동현배)
Charakter: Ve všem je nejlepší, už něčeho dosáhl a nemá rád boj. Mluví o svém problému se svým soupeřem. Dobře poslouchá a myslí předem na to, co se chystá říct, ať je to cokoliv.
Interpreti, které obdivuje: Usher, Omarion, Justin Timberlake
Dong Young Bae začínal kariéru jako rapper, ale teď je havním zpěvákem BIG BANG. Společně s G-Dragonem byl v YG Entertainment od dvanácti let. Je znám jako velmi dobrý tanečník a zpěvák, fanynky ho za to velmi obdivují.
Tae Yang se nerad s někým pře a hádá. Je velmi rozmýšlivý, velmi dobře umí naslouchat a přemýšlí o tom, co říká.
Tae Yang je prvním členem ze skupiny, který vydal sólo album, spíše mini-album. Má asi nejrozsáhlejší sólovou kariéru ze členů. Mini-album "HOT" bylo vydáno 22. května 2008. Jeho první singl, který vydal byl nazván "Only Look At Me" a byl složen z hip-hop a R&B songů. Všechna jeho vydání byla velmi kladně zkritizována, ostatně jako většina songů BIG BANG.
V tomto roce, tedy 2009, chystá jeho první plné album. Mělo by ukázat úplně nový a unikátní druh hudby!

Zajímavosti
* Když spolupracovali s G-Dragonem, vystupovali na různých koncertech. Nejvíce se Se7enem jako jeho hlavní rappeři a tanečníci.
* Dostal svůj první polibek při natáčení MV "Ma Girl".
* "papa" skupiny (nechá skupinu se mu svěřovat se svými problémy)
* Chodí na školu (škola uvedená v profilu ve vzdělání). Je v pátém ročníku.
* Oblíbená píseň při karaoke je "Incomplete".
* Když Tae Yang volal členům během jeho "Ma Girl" MV řekl: "HYUNGS! Jsem mrtvej! Políbil jsem dívku!"
* Jeho nejcennější majetek je piano, které mu koupila mamka, kvůli tomu, aby se naučil hrát a miloval hudbu. Proto to piáno tak miluje!

Přezdívka: Seung Ri; V.I
Bývalá přezdívka: V & Victory
Skutečné jméno: Lee Seunghyun (이승현)
Datum narození: 12.prosinec, 1990 (18 let)
Funkce: Choreografie / Zpěvák
Výška: 176 cm
Váha: 60 kg
Krevní skupina: A
Dovednosti: zpěv, tanec
Debut: BIG BANG
Záliby: Cizí jazyky
Členové rodiny: rodiče a mladší sourozenec
Charakter: Je velmi silný na nejmladšího člena skupiny... Je dost vyzrálý, protože má krevní skupinu A. Je plachý, pořád dělá spoustu věcí sám.
Interpreti, které obdivuje: Justin Timberlake, Omarion
Lee Seung Hyun je "Little Brother" BIG BANG. Jeho umělecké jméno, když BIG BANG debutovali, bylo "V", což bylo odvozeno od slova 'Victory'. YG zaměstanci mu říkají "Mak-nae", což znamená "nejmladší" nebo "dítě rodiny". Seung Ri je velmi dobrý v tanci a sestavování choreografií. Některé choreografie, které BIG BANG používají jsou právě od něj. Je hodně plachý a hodně věcí si nechává jen pro sebe. Je, ale hodně silný, na to, že je nejmladší.
Předtím, než se stal členem BIG BANG, byl člen II Hwa - taneční skupina Gwangju. Byl také na "Battle Shinhwa", to je show, kde se hledal druhý Shinhwa, ale Seung Ri byl ve třináctém dílu vyloučen. I když byl velmi dobrý tanečník, jeho pěvecké předpoklady prý nebyly dost dobré. Ovšem manažer YG si jeho talentu všiml a pozval ho, aby trénoval v YG Family.
Seung Ri je prvním členem BIG BANG, který vystupoval v muzikálu. Debutoval s muzikálem "Sonagi" v dubnu-květnu 2008.
Také ukázal zájem o herectví. Byl tedy druhým členem skupiny, který si někde zahrál, hned po T.O.Povi. Jeho první roli hrál v červenci 2008 ve filmu "Why Did You Come to Our House?". Hrál tu po boku s Kang Hye Jung. Film byl vydán na konci roku 2008.
Tento rok, tedy rok 2009, Seung Ri začal sólo debutem s písní "Strong Baby". Tento song se objevil na albu BIG BANG "Remember". 1.ledna 2009 YG vydali vodeoklip k této písni, kde se nám na začátku a v průběhu ukáže i G-Dragon.

Zajímavosti
* Je nejmladší ze skupiny.
* Bojoval proti SO-1, aby mohl zůstat ve skupině.
* Sdílí ložnici s Dae Sungem v novém bytě/baráku.
* G-Dragon ho stále objímá :D
* Někdy mu říkají "Panda" nebo "Baby Panda", kvůli jeho kruhům pod očima.
* Částí M.net Battle of Shinhwa; červen~srpen 2005
* Byl v Gwanju tanečním týmu "II Hwa".
* Má svoje fotky se svou bývalou přítelkyní během parodie na REAL koncert DVD.
* Oblíbený karaoke song je "Look at the Photo".

Přezdívka: Dae Sung; D-Lite
Skutečné jméno: Kang Daesung (강대성)
Datum narození: 26.duben, 1989 (20 let)
Vzdělání: KyeongIn High School
Funkce: Zpěvák
Výška: 178 cm
Váha: 63 kg
Krevní skupina: O
Dovednosti: zpěv
Debut: BIG BANG
Záliby: Rap, Beatbox, chlazení
Členové rodiny: rodiče a starší sestra [Bora]
Charakter: Vždy bystrý, ve všem je nejlepší. Když je s lidmi, tak má dobrou náladu. Miluje ulejvání a jezení. Nerad ukazuje svůj smutek, je známo, že je jediný 'šťastný' ve skupině.
Interpreti, které obdivuje: Usher, Omarion, Ne-Yo, Wheesung
Kang Dae Sung je zpěvák skupiny BIG BANG. Během zkoušení o něm hodně lidí říkalo, že je "Nehezký chlapec" anebo že je "odporný (nebo ošklivý)", ale později se prohlásilo, že je Dae Sung velmi populárním členem v BIG BANG. Dae Sung byl také znám jako "Komický/Vtipkující Genius Dae Sung", to kvůli jeho úžasnému smyslu pro humor a umění imitovat nejen mnoho známých osobností, ale i zvířat. Určitě jste si všimli, že nemá jako ostatní členové korejské umělecké jméno, ale Dae Sung je zase jediný, který má japonské umělecké jméno (používá se v Japonsku) a to D-Lite. Dae Sung je posedlý charakterem japonského anime "Doraemonem". Dae Sung je vždy veselý a rozveseluje ostatní okolo. Snaží se vše dělat co nejlépe.
I Dae Sung vydal 16.června 2008 digitální song s názvem "Look At Me, Gwi-soon". Mnoho fanoušků tento song nevzalo moc dobře. Nicméně, i přesto byl po několika týdnech vydání stále v žebříčcích, takže to zas tak špatné nebylo.
V zimě 2008 byl druhým členem, který začal hrát v muzikálu. Zahrál si roli Tum Tum v korejské produkci muzikálu "Cats". Také se stal pravidelným návštěvníkem show "Family Outing" na SBS, kde odhalil, že jeho IQ je 110.
Po 2008 MKMF Awards bylo jeho vystoupení s Lee Hyori vyhlášeno nejlepším vystoupením noci.
Dae Sung vydal 29.ledna singl. Jeho první ativita k propagaci alba byla 7.února v MBC Music Core.

Zajímavosti
* Je posedlý charakterem z japonského anime "Doraemonem". Má s ním snad vše od přívěšků k trenkám po nálepky.
* Předtím se o něm říkalo, že je ošklivý, teď se stal jeden z nejpopulárnějších členů skupiny.
* Známý jako komický/vtipkující genius kvůli jeho imitacím a smyslu pro humor.
* Kdyby nebyl zpěvák, studoval by vysokou školu; byl by hráčem basketballu nebo farář.

Credit
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama