Brown Eyed Girls

2. listopadu 2010 v 18:03 | Sam |  Brown Eyed Girls

Brown Eyed Girls (브라운아이드걸스) je jihokorejská dívčí skupina, vzniká v roce 2006 pod společností Nega Network, tvoří jí čtyři členky- Je-A, Miryo, Narcia a Ga In. Zkráceně nazvané B.E.G., se dívky specializují na Soul, R'n'B s mixem Hip Hopu, přičemž při sestavě tří hlavních vokálů a rapu je tato kombinace přímo stvořená pro tyto žánry.
Skupina vznikala skoro 3 roky, za mnoha úsilí, náboru, výcviku, vydaly své první album roku 2006, pod vedením Han Won Jonga, trenéra mnoha slavných zpěváků K-Pop (např. Jang Nara, Ok Joo Hyun,...), který vycvičil hlasy BEG k dokonalosti.

Nicméně, sláva a uznání na ně načekala hned po rozjezdu a slavnými celebritami se nestaly přes noc. Před debutem Je-A a Narsha prošly mnoha castingy a konkurzy, aniž by je někdo vybral. Ga In prvé soutěžila v Battle Shinhwa, zatímco Miryo vystupovala jako neznámá raperka pro skupinu Honey Family. Nakonec je však vybrala nahrávací společnost pro sestavení nové skupiny, ženské verzi Brown Eyes. Vybíraly mladé talentované hudebnice, za účelem opravdového vokálního nadání, jež upřednostňovala před vzhledem a vizáží. Brown Eyedky byly předurčeny k prvnímu kroku vpřed.


Žánr
Dívky dříve začínaly mnohem soulově a R'n'B a hiphopovým mixem. Muziku později změnily na mnohem muzikálnější styl, ketrý přímo pasoval do OST do korejských dramat.
V současné době děvčata pracují více s elektronicko-popovou hudbou, s nádechem R'n'B a Hip Hopu.

Debut

První debutové album Brown Eyed Girls obdržel velmi dobrý úspěch. Fanoušci byly nadšeni z jejich vokálních talentů a sledovali je při vystoupení singlu Far Away. Nicméně, velká sláva je ještě nečekala, tehdy jiné R'n'B holčičí kapely, které debutovaly ve stejném roce, obdržely mnohem víc ocenění. Výsledkem bylo, že BEG byly podceněné a zůstaly tak relativně neznámé pro mnoho běžných posluchačů.

Až následující singl Hold The Line, na němž spolupracoval raper Cho-PD, měl větší úspěch, možná proto, že píseň byla zcela rozdílnějšího žánru a Brown Eyed Girls se staly tím, kým jsou nyní. Později začaly dívky spolupracovat s dalšími zpěváky.
V létě 2007, vydaly digitální singl I Am Summer, s hitem Oasis, na němž účinkovala Lee Jae Hoon, coby pozvaná raperka. Tento styl cool letní písničky snad ještě mnohem víc sblížila děvčata k fanouškům. Song byl dobře přijat a dostal se do Top 5 hitů léta.
V září 2007, vydaly své druhé album. K navrácení ke svému původnímu žánru, známé R'n'B balady překvapivě padl. Muzika byla dobrá, ale u publika prostě neuspěl. Výsledkem bylo zapotřebí změnit koncepci hudby.

Na počátku roku 2008, se Brown Eyed Girls vrátily s retro stylem a vydaly své první mini-album With L.O.V.E. Po zklamání z druhého alba už nikdo neočekával takovou popularitu a ani BEG nedoufaly v úspěch svého mini alba. Kupodivu, jejich nový styl - barevné veselé oblečení na jevišti, chytlavá taneční melodie, text podařeně napsaného tracku L.O.V.E., se okamžitě staly hitem a BEG poprvé skórovaly svoje No. 1. Song se rovněž dostal mezi top hity v první polovině roku 2008. Byl to obrovský kontrast ke zklamání z 2. alba po měsících.

Povzbuzené ze znovu-obnovené slávy, přišly děvčata na podzim 2008 s dalším novým albem My Style. Reprezentativní track How come patřil k retro-stylu, který ne náhodou v roce 2008 slavil návrat na módní scéně. Song se stal opravdu mega hitem, navzdory tomu, že čelily velkým favoritům, jako byli Wonder Girls nebo DBSK, se přesto How dostal do mnoha top chartů a probojoval se na 1. místo u většiny hudebních žebříčků. Tento osudný singl zajistil Brown Eyed Girls konečně mezi největší ženské umělkyně K-Pop současnosti v Koreji. Následná píseň My Style byla brzy dalším hitem. Právě tímto stylem se Brown Eyedky vrátily na scénu a opravdu jsou takové, jako mnoho hvězd ne, média je označila jako "second hand stars" (ne že by nosily nějáké staré oblečení xD), ale právě proto, že svou ztracenou slávu dokázaly navrátit po prvním úspěchu, přesně na dvakrát. A to se nepodaří jen tak někomu a BEG jsou toho příkladem.

To byla velmi zajímavá transformace Brown Eyed Girls, ze skupiny specilizující na Soul, na retro-taneční skupinu. A zatímco dosud všechny jejich nové písničky byly hitem, očekává se, že budou nadále pokračovat v tomto stylu v blízké budoucnosti.
Zatím co mnohé skupiny nepokoušely změnit svůj hudební styl, BEG se to podařilo na výbornou a děvčata zůstala nadále talentovaná. Už nikdy více nebudou podceněné!

Členky:
Image

Jméno: Je-A (제아)
Pravé méno: Kim Hyo Jin (김효진)
Pozice: Leader
Datum narození: 18.9. 1983
Krevní skupina: O
Hobby: Hraní na klavíru
Idealní muž: Mužný a s porozuměním
Oblíbený interpret: Eric Benet

- Leaderka skupiny, tímpádem nejstarší členka
- Spolupracovala s Yeon Ji ze skupiny See Ya, vydaly singl jménem Jung

Image

Jméno: Miryo (미료)
Pravé méno: Jo Mi Hae (조미혜 )
Pozice: Rap
Datum narození: 2.11. 1983
Krevní skupina: A
Hobby: Hraní na kytaru, poslech hudby
Idealní muž: Rafinovaný s velkým smyslem pro humor
Oblíbený interpret: Seo Taiji and Kids, Michael Jackson

- Raperka skupiny
- Svým drsným, originálním, neotřelým stylem a chováním boduje u fanoušků
- Svým výjimečným hlasem se zařazuje mezi nejlepší raperky v K-Pop
- Spolupracovala jako raperka ostatním zpěvákům, její rap je obsažen v mnoha písničkách

Image

Jméno: Narcia (Narsha) (나르샤)
Pravé méno: Park Hyo Jin (박효진)
Pozice: Vokál
Datum narození: 28.12. 1983
Krevní skupina: A
Hobby: Hraní na klavíru, sbírání CD
Idealní muž: Se smyslem (pro nevím co ^^)
Oblíbený interpret: Yoon Mirae (Tasha), Beyonce, In Soonee

- Její tělo zdobí dvě (možní i více) tetování, na noze- houslový klíč a na zápěstí- hvězda
- Spolupracovala s mnoha interprety z jiných holčičích band, nazpívaly songy pro desku jménem Miru
- Její sólo písnička se stala OST dramatu KBS "Da Jo Young"

Image

Jméno: Ga-In (가인)
Pravé méno: Son Ga In (손가인)
Pozice: Vokál
Datum narození: 20.9. 1987
Krevní skupina: B
Hobby: Návrh interiérů, tancování, sledování filmů
Idealní muž: Pohledný, s dobrým vkusem
Oblíbený interpret: D-Sound

- Podle fanoušků jsou největší předností její oči "velmi roztomilé"
- Je dobrá kamarádka Hwichana z Battle
- Nejmladší ve skupině, je od všech o cca 4 roky mladší, zatímco zbylé tři jsou od sebe každá jen pár měsíců!
- Nazpívala duet společně s Yong Joonem z SG Wannabe vánoční hit Must Have Love


Credit: starling-soul.blog.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama